הארכיון לתולדות רחובות
hublot replica uk | audemars piguet replica sale | hublot replica uk | replica watches sale
השתקפות נופיה של המושבה רחובות בציור - פתיחת התערוכה ב - 9.4.2018 !
מוזמנים לפתיחת תערוכה ייחודית, ובה אוסף ציורים המשקפים את נופיה ודמויותיה של רחובות.
התערוכה תיפתח בהיכל התרבות מיד לאחר חג הפסח, ב- 9 באפריל 2018, יום שני כ"ד ניסן תשע"ח בשעה 19:00.
צבי תדמור אוצר התערוכה מבקש להעביר את המראות, הריחות, הצבעים ואת האווירה הרומנטית של ימים רחוקים. מציורים אלה אפשר ללמוד על התפתחותה ההיסטורית של המושבה ועל עיסוקים שנהגו בה, שהיו ואינם: רפתנים, מקלפי שקדים, אורזי תפוזים, מקלף סברס, כובסת, מתקן נעלים, מבשלי אוכל במטבח לפועלים ועל תעשיית היין ביקב. העבודות נוצרו במהלך מאה השנים האחרונות ע"י אמנים ישראלים ידועים ואמנים בני העיר רחובות, חלקם חובבים ובהם רופא, מסגר ומדענית.
אמנות

כבר בשנותיה הראשונות התפרסמה המושבה רחובות במראה יופייה המיוחד. המושבה היוותה מקור השראה לאמנים רבים. אמנים שביקרו בה ונשבו בקסמיה. חלקם אף בחרו להישאר בה ולקבוע בה את מקום מגוריהם. האמנים נתנו ביטוי לתחושותיהם בציור וברישום נופיה של המושבה.

בחלק זה של המוזיאון הוירטואלי מוצגים יצירותיהם של אמנים שיצרו ברחובות. כאמור, גם אלה שאינם מבני המושבה/העיר רחובות. נבחרו האמנים שמבטאים ביצירותיהם את נופיה ודמויותיה של המושבה. בצד יצירותיהם מובאים קורות חייהם של האמנים וזיקתם לרחובות.

ברשימת האמנים תמצאו בעלי שם בינלאומי ומן המפורסמים באמני ישראל וכאלה המוכרים לנו פחות - בני העיר רחובות. זוהי רשימה חלקית שהולכת ונבנית. רשימה אליה מתווספים אמנים שהמחקר אודותם ואודות יצירותיהם הסתיים.

מחקר וכתיבה - צבי תדמור