הארכיון לתולדות רחובות
hublot replica uk | audemars piguet replica sale | hublot replica uk | replica watches sale
רחובות במלחמה העצמאות- מוזמנים לערב השקה לספרו של יהודה בן בסט , שיתקיים ב - 8.5.2018 !
הספר עוסק בהרחבה בהיערכות האזרחית והצבאית בתקופת המלחמה. מתוארים בו המאבק בבריטים, פעולות "ההגנה" וארגוני הפורשים, האצ"ל והלח"י, כיבוש כפרי הסביבה, וההשפעה שהייתה לכל אלה על המושבה, על הצעירים שהתגייסו ולחמו בעיקר במסגרת חטיבת גבעתי, וביחידות הפלמ"ח, ועל המבוגרים שנקראו לשמירות ולעבודות ביצורים במושבה, ביישובי הסביבה ובקו החזית
בערב ייערכו בו 2 הרצאות:
* הרצאתו של יהודה בן בסט, חוקר וכותב הספר - "ממושבת הדרים שקטה, לדרוכה ולוחמת"
* יואב רגב, מ"מארס השחור" אל יישומה ומימושה של "תוכנית ד' " – המעבר ממלחמה בלתי-סדירה אל הלחימה הסדירה, ונטילת היוזמה בידי הצד העברי במלחמת העצמאות
הערב יתקיים ביום שלישי, 8.5.2018, בשעה 19:30, בספרייה המרכזית (רח' גולדין 6),
קולאז'ים - דרורה ברזנר עציון

דרורה עציון לבית ברזנר נולדה ב- 1913 כבת בכירה להוריה גרשון ושושנה ברזנר. נפטרה ב- 2006.

מנעוריה הצטיינה ביכולתה האומנותית שבאה לידי ביטוי בהופעה בריקוד ובציור. לאחר נישואיה עזבה את רחובות ועברה לחדרה. שם ניהלה גן ילדים. נולדו לה שני ילדים: בת - חרצית ז"ל ובן רוני.

למרות שאת רוב שנותיה עשתה מחוץ למושבה-עיר, המשיכה רחובות של ילדותה ושל נעוריה להיות נטועים עמוק בתוכה. לאחר יציאתה לגימלאות פרצו מתוכה הזכרונות האישיים והמשפחתיים, והיא נתנה לכך ביטוי בציורים ובעבודת קולאז'. היא ערכה מספר תערוכות של פרי כישרונה, ביניהן תערוכה אחת בבית "יד לבנים ברחובות". תאונת דרכים קשה שעברה ב-1995 קטעה את עבודתה וריתקה אותה למיטתה.

ספר התמונות "זכרונות של סבתא" הוא תמצית מעבודותיה הקשורות במשפחתה וברחובות, מלווה בדברי הסבר ומציג את רחובות של סוף העשור השני של המאה ה-20 ועד תחילת שנות ה-30, כפי שהיא השתקפה בעיני ילדה ונערה שגדלה בתקופה זו.

הספר הופץ כספר זכרון בהפצה מוגבלת בקרב בני המשפחה, עותק ממנו נמסר לארכיון רחובות, ומוגש כאן במלואו.