הארכיון לתולדות רחובות
hublot replica uk | audemars piguet replica sale | hublot replica uk | replica watches sale
השתקפות נופיה של המושבה רחובות בציור - פתיחת התערוכה ב - 9.4.2018 !
מוזמנים לפתיחת תערוכה ייחודית, ובה אוסף ציורים המשקפים את נופיה ודמויותיה של רחובות.
התערוכה תיפתח בהיכל התרבות מיד לאחר חג הפסח, ב- 9 באפריל 2018, יום שני כ"ד ניסן תשע"ח בשעה 19:00.
צבי תדמור אוצר התערוכה מבקש להעביר את המראות, הריחות, הצבעים ואת האווירה הרומנטית של ימים רחוקים. מציורים אלה אפשר ללמוד על התפתחותה ההיסטורית של המושבה ועל עיסוקים שנהגו בה, שהיו ואינם: רפתנים, מקלפי שקדים, אורזי תפוזים, מקלף סברס, כובסת, מתקן נעלים, מבשלי אוכל במטבח לפועלים ועל תעשיית היין ביקב. העבודות נוצרו במהלך מאה השנים האחרונות ע"י אמנים ישראלים ידועים ואמנים בני העיר רחובות, חלקם חובבים ובהם רופא, מסגר ומדענית.
אתר הארכיון לתולדות רחובות
האתר לתולדות רחובות בא לספר את סיפורה של המושבה. מושבה שהוקמה ע"י ציונים חלוצים בשנת 1890, וממנה התפתחה עיר ואם בישראל.  האתר מציג את סיפורה של רחובות עד לשנת 1950.
 
באתר מובאים הפנים השונות של החיים הציבוריים והפרטיים של המושבה ותושביה. תחומי החיים השונים נפרשים כאן דרך סיפורים אישיים והיבטים היסטוריים כלליים יותר, המשקפים גם את מה שעבר על כל הישוב בשנים אלה.
יש לציין, כי האתר ההיסטורי הזה נמצא בתחילת דרכו, וחומרים רבים נוספים יוכנסו אליו ברבות הזמן.
 
החומרים המוצגים באתר הם פרי עבודתם של אנשים רבים - רובם מתנדבים בארכיון לתולדות רחובות, שמצאו עניין, זמן ורצון לחקור תחומים שונים בהיסטוריה של המושבה. הקרדיט על המחקר והכתיבה מוזכר בכל חלק באתר שנכתב ע"י מתנדב.
מן הראוי גם להזכיר ולהודות למפתחת הראשונה של האתר- גב' שרית יעקב.
 
תמונות שהועלו באתר הינן תמונות מאוסף תמונות הארכיון, ובמידה שהיה ידוע שם הצלם או פרטים נוספים  הם הוספו לצדן.
 
בכל מקרה בו אירעה הפרת זכויות יוצרים שלא ביודעין או טעות במידע,  אנא פנו אלינו על מנת שנוכל לתקן את המעוות. החומר והמסמכים המוצגים באתר זה הם למטרות לימוד, מחקר וסקירה היסטורית ויש לראותם בהקשר זה.
 
כל מי שמעוניין להעביר לארכיון לתולדות רחובות חומרים נוספים ואוספים פרטיים מוזמן לפנות אל הארכיון. חוקרים המעוניינים לפרסם את פרי מחקרם בנושא של רחובות מוזמנים אף הם לפנות אלינו.
 
לפניות לארכיון אפשר לשלוח מייל לכתובת הבאה: