הארכיון לתולדות רחובות
hublot replica uk | audemars piguet replica sale | hublot replica uk | replica watches sale
רבנים ראשיים ברחובות - בחירות, מינויים ואף התפטרות אחת, חקר וכתב - ד"ר יואל פיקסלר
נראה כי בשנים הראשונות תושבי המושבה הסתדרו ללא מרות רבנית מרכזית ברחובות. הרב אברהם יצחק הכהן קוק, ששימש כרב של של יפו והמושבות, עמד גם לרשות אנשי רחובות. עם השנים וגידול האוכלוסייה במושבה, הצורך ברב מקומי התחזק, ולאורך השנים שירתו את רחובות 5 רבנים ראשיים.
אליעזר (לזיק) גורודיסקי (2010-1926)

נולד ברחובות, בכ"ה ניסן, תרפ"ו (9.4.1926). היה בן בכור לאביו צבי, שנולד במיר בשנת 1890 (שנת ייסודה של רחובות), ועלה ארצה בהיותו בן 6. אמו – רחל לוינשטיין, נולדה בעיירה שאקי שבליטא, ועלתה ארצה בתחילת שנות העשרים. בשנתיים הראשונות לחייו התגוררו בבית ראש המועצה הראשון של רחובות – יצחק כהן, בשנת 1928 עברה המשפחה לבית משלה ברחוב גלוסקין, שעל פי עדותו של לזיק – נחשב אז ל"סוף העולם".

לזיק גורודיסקי היה שייך מצד אביו ל"שבט הגורודיסקים" הגדול של המשפחה ברחובות. דודו – יהודה גורודיסקי– כיהן כראש המועצה במשך כ- 15 שנים (1945-1931).

לזיק היה נשוי לאדית לבית כץ, שעלתה לארץ מארגנטינה (במקורה ילידת פרנקפורט, גרמניה), ולזוג נולדו שני בנים – שמוליק ותמיר.

לזיק נפטר בכ"ט כסלו תשע"א (6.12.2010)
 
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
מתוך זיכרונותיו על רחובות כתב לזיק סיפורים רבים על המושבה - סיפורים המלמדים על אורח החיים, על דמויות, על מקומות, ועל ההווי המיוחד של המקום. אנו מביאים כאן מספר סיפורים של לזיק:
 
 
  
הסיפורים כולם נמצאים באתר המשפחתי - http://sho.co.il/lazik/#family.