הארכיון לתולדות רחובות
hublot replica uk | audemars piguet replica sale | hublot replica uk | replica watches sale
השתקפות נופיה של המושבה רחובות בציור - פתיחת התערוכה ב - 9.4.2018 !
מוזמנים לפתיחת תערוכה ייחודית, ובה אוסף ציורים המשקפים את נופיה ודמויותיה של רחובות.
התערוכה תיפתח בהיכל התרבות מיד לאחר חג הפסח, ב- 9 באפריל 2018, יום שני כ"ד ניסן תשע"ח בשעה 19:00.
צבי תדמור אוצר התערוכה מבקש להעביר את המראות, הריחות, הצבעים ואת האווירה הרומנטית של ימים רחוקים. מציורים אלה אפשר ללמוד על התפתחותה ההיסטורית של המושבה ועל עיסוקים שנהגו בה, שהיו ואינם: רפתנים, מקלפי שקדים, אורזי תפוזים, מקלף סברס, כובסת, מתקן נעלים, מבשלי אוכל במטבח לפועלים ועל תעשיית היין ביקב. העבודות נוצרו במהלך מאה השנים האחרונות ע"י אמנים ישראלים ידועים ואמנים בני העיר רחובות, חלקם חובבים ובהם רופא, מסגר ומדענית.
דבר ראש העיר
ינואר 2011
תושבים ואורחים יקרים,

בשנת 2010 חגגה רחובות 120 שנה להיווסדה וציינה את המורשת וההיסטוריה המפוארת במגוון פעילויות תרבות, ספורט וחינוך אשר אפיינו את המושבה. במסגרת האירועים הצדיעה העיר לוותיקיה, למייסדיה, למורשת ההגנה והלחימה ולכל העולים והמגזרים ששותפים להתהוותה כעיר מדע ותרבות.

בשנה זו התגייס הארכיון העירוני לסיים את משימת המיחשוב של אוצרות ההיסטוריה הנמצאים ברשותו ומתעדים את המורשת העירונית באמצעות צילומים, מפות, פרסומים, אוספים אישיים, תיקי משפחות הוותיקים, ספרים , כתבי עת ועוד. הפרויקט המורכב החל לפני מספר שנים וכלל שיתופם של ותיקי העיר, איסוף מסמכים והרבה הרבה רצון טוב של מתנדבים ופעילים שתרמו לגיבושו של מאגר המידע שלפניכם.

בארכיון הממוחשב תוכלו למצוא ולעיין במסמכים מאז שנת ייסודה של המושבה, תר"ן 1890, הכוללים ספרי פרוטוקולים של ישיבות ועד המושבה, האסיפות הכלליות, הוועד המשפטי וכן ועדות נוספות. כמו כן, תמצאו מכתבים נכנסים ויוצאים, ספרי האחוזות, ספרי קופה, ספרי שומה, רישום תושבים, רישום נולדים, רישום נפטרים, רישום נישואין, ספר ניהול העדר, ספר ניהול מטבח הפועלים, ספר ביקור חולים ועוד.

אנו קוראים לכל מי שמעוניין לתרום ידע ומידע למאגר לפנות להנהלת הארכיב ולשתף אותנו בחומרים. מאחר וגם להיסטוריה צדדים רבים יתכן ומי מכם ימצא לנכון להאיר צדדים נוספים על אלו הקיימים בין הדפים. הארות והערות אלו יתקבלו בברכה וייבחנו על ידי צוות הארכיון.

אנו מודים להנהלת הארכיון ולצוות המתנדבים על הסיוע בהקמת האתר ומאחלים לכם גלישה מעשירה ומהנה בנבכי המורשת של העיר.
 
 
 
שלכם,
 
זוהר בלום 
סגן ראש העיר
מחזיק תיק החינוך
 
 
רחמים מלול
ראש העיר