הארכיון לתולדות רחובות
hublot replica uk | audemars piguet replica sale | hublot replica uk | replica watches sale
רבנים ראשיים ברחובות - בחירות, מינויים ואף התפטרות אחת, חקר וכתב - ד"ר יואל פיקסלר
נראה כי בשנים הראשונות תושבי המושבה הסתדרו ללא מרות רבנית מרכזית ברחובות. הרב אברהם יצחק הכהן קוק, ששימש כרב של של יפו והמושבות, עמד גם לרשות אנשי רחובות. עם השנים וגידול האוכלוסייה במושבה, הצורך ברב מקומי התחזק, ולאורך השנים שירתו את רחובות 5 רבנים ראשיים.
ד"ר יונס וולטר (זאב) (1901- 1974)

ד"ר יונס נולד ב- 1901 בקיל גרמניה, למד רפואה בקיל, בז'נבה ובברלין. התמחה במחלות ילדים בברלין אצל פרופ' פינקלשטיין. היה חבר ב- "blue weiss".

ב- 1933 עלה לארץ עם רעייתוד"ר שולמית יונס. במשך שנה גרו בפתח תקווה ועבדו בכפר הערבי יהודיה (היום יהוד), אחר כך עברו בני הזוג לרחובות. שם קיבל וולטר משרה של רופא ילדים בקופת חולים.

 ב- 1941 התגייס לצבא הבריטי ועד 1946 שירת בעיראק ובאירן. שוחרר בדרגת מייג'ור. עם שחרורו שב לעבודתו בקופת חולים. עם הקמת המדינה מונה לרופא מחוזי של הדרום. ב- 1951 נשלח להשתלמות בשבדיה ובאנגליה.

עם הקמת ביה"ח קפלן מונה למנהל מחלקת הילדים, ושימש בתפקידו עד לפרישתו ב- 1968. היה גם מנהל רפואי של בית החולים.

וולטר היה ברוך כישרונות: הוא היטיב לפרוט על פסנתר; תחביבו הגדול במשך כל חייו היה ציור - בין היתר צייר גם את נופיה של רחובות; כתב סיפורים לילדיו ושלח אותם הביתה מאיראן בשנת 1944, שם שהה בזמן ששירת בצבא הבריטי. את הסיפורים כתב בידו בדיו על נייר באותיות דפוס. היה לו כישרון לשפות, ולמרות שמעולם לא למד עברית, הוא היטיב להתבטא בה.

 ד"ר וולטר יונס נפטר בפברואר 1974.

הניח בת - תמר בקי ובן- דן אילון.

לגלריית הציורים של ד"ר יונס וולטר - כאן

 מקורות:

רופאיה של ארץ ישראל 1948-1799/פרופ' נסים לוי, יעל לוי 

תמר בקי, רחובות

 

חקר וכתב - צביקה תדמור