הארכיון לתולדות רחובות
hublot replica uk | audemars piguet replica sale | hublot replica uk | replica watches sale
רחובות במלחמה העצמאות- מוזמנים לערב השקה לספרו של יהודה בן בסט , שיתקיים ב - 8.5.2018 !
הספר עוסק בהרחבה בהיערכות האזרחית והצבאית בתקופת המלחמה. מתוארים בו המאבק בבריטים, פעולות "ההגנה" וארגוני הפורשים, האצ"ל והלח"י, כיבוש כפרי הסביבה, וההשפעה שהייתה לכל אלה על המושבה, על הצעירים שהתגייסו ולחמו בעיקר במסגרת חטיבת גבעתי, וביחידות הפלמ"ח, ועל המבוגרים שנקראו לשמירות ולעבודות ביצורים במושבה, ביישובי הסביבה ובקו החזית
בערב ייערכו בו 2 הרצאות:
* הרצאתו של יהודה בן בסט, חוקר וכותב הספר - "ממושבת הדרים שקטה, לדרוכה ולוחמת"
* יואב רגב, מ"מארס השחור" אל יישומה ומימושה של "תוכנית ד' " – המעבר ממלחמה בלתי-סדירה אל הלחימה הסדירה, ונטילת היוזמה בידי הצד העברי במלחמת העצמאות
הערב יתקיים ביום שלישי, 8.5.2018, בשעה 19:30, בספרייה המרכזית (רח' גולדין 6),
בן דור, חנן אופנהיים הנס (1899- 1974)
נולד ב- 1899 בברלין. ציוני נלהב משחר נעוריו. בפעיל בתנועת הנוער "כחול –לבן" וב- K/J/V . למד רפואה בטובינגן והיידלברג, שם סיים את לימודיו. נשא לאשה את מרתה פויכטוונגר, אחותו של הסופר ליאון פויכטוונגר.

 

עלה ארצה ב- 1931. תחילה התיישב בתל אביב שם עבד בתור רופא פרטי, עסק ברפואה כללית. מאוחר יותר ניהל את המרפאה הראשונה של קופ"ח בעפולה. במשך כשנה החליף את ד"ר מקס לפקוביץ בניהול המח' הפנימית בבי"ח העמק.

 

ב- 1935 הועבר לרחובות, למרפאתה הראשונה של קופ"ח. במלחמת העצמאות עבדו הוא ורעייתו במשך חצי שנה בעין סוחוב ואילת. 10 שנים לפני פרישתו התמחה בשוויץ במחלות ילדים ועבד בתור רופא ילדים עד צאתו לגמלאות. רעייתו נפטרה ב- 1961.

 

נפטר ב- 1974 ברחובות. הניח שלושה בנים.

 

מקור:

רופאיה של ארץ ישראל 1948-1799/פרופ' נסים לוי, יעל לוי

 חקר וכתב - צביקה תדמור