הארכיון לתולדות רחובות
hublot replica uk | audemars piguet replica sale | hublot replica uk | replica watches sale
רחובות במלחמה העצמאות- מוזמנים לערב השקה לספרו של יהודה בן בסט , שיתקיים ב - 8.5.2018 !
הספר עוסק בהרחבה בהיערכות האזרחית והצבאית בתקופת המלחמה. מתוארים בו המאבק בבריטים, פעולות "ההגנה" וארגוני הפורשים, האצ"ל והלח"י, כיבוש כפרי הסביבה, וההשפעה שהייתה לכל אלה על המושבה, על הצעירים שהתגייסו ולחמו בעיקר במסגרת חטיבת גבעתי, וביחידות הפלמ"ח, ועל המבוגרים שנקראו לשמירות ולעבודות ביצורים במושבה, ביישובי הסביבה ובקו החזית
בערב ייערכו בו 2 הרצאות:
* הרצאתו של יהודה בן בסט, חוקר וכותב הספר - "ממושבת הדרים שקטה, לדרוכה ולוחמת"
* יואב רגב, מ"מארס השחור" אל יישומה ומימושה של "תוכנית ד' " – המעבר ממלחמה בלתי-סדירה אל הלחימה הסדירה, ונטילת היוזמה בידי הצד העברי במלחמת העצמאות
הערב יתקיים ביום שלישי, 8.5.2018, בשעה 19:30, בספרייה המרכזית (רח' גולדין 6),
החייט הראשון - שלום שוסיוב

שלום שוסיוב- היה גבר נמוך קומה ורחב גרם. עבד כשכיר בחקלאות בחברת "מנוחה ונחלה". מומחה לזמירת גפנים ולהרכבות. מאחר שהמשכורת לא הספיקה לכלכלת המשפחה החל לעסוק גם במלאכת החייטות.

הוא "התמחה" בעיקר בתפירת מכנסיים, שסימן ההיכר שלהם היה תפר מלפנים, במקום שמצוי היום הקמט. בעונת זמירת הגפנים היה עובד בכרמים ביום עד שעה מאוחרת, וכשהחשיך עבד לאור פנס שהחזיקה לו אשתו (חינקה שוסיוב (לבית קנטרוביץ').

 את הבד למכנסיים, בד כותנה "ערבי" גס ומחוספס שצבעו אפרפר בהיר רכש ממספר מקורות - ערביי מגדל, בדים מתוצרת בית החרושת לבדים של בי"ס למל בירושלים או בדים שמכרו הרוכלים שעברו מבית לבית במושבה.

חקרה וכתבה - לאה מאירי